ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7212328
*
nr 721 2328
Spegel
Förgylld, höjd: 48
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2011
kl 17:17:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 21:22:31
1
150 kr
24/10 11:33:22
2
Vinnande bud
24/10 11:47:04
3
300 kr
24/10 17:12:26
4
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 721 2328
Spegel
Förgylld, höjd: 48
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 21:22:31 | 1 | 150 kr |
24/10 11:33:22 | 2 | Vinnande bud |
24/10 11:47:04 | 3 | 300 kr |
24/10 17:12:26 | 4 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27